Kokios gali būti klaidos virtuvėje
Klaidos virtuvėje
Renkamės virtuvės baldus

KLAIDOS VIRTUVĖJE: ko svarbu vengti planuojant?

Virtuvė – ta namų erdvė, kur mažiausiai norisi suklysti. Padarytos klaidos čia juntamos itin greitai – kasdien sukantis virtuvės erdvėje jos gali labai erzinti, varginti, sumažinti virtuvės baldų funkcionalumą ir ergonomiškumą. INHAUS dizainerės dalinasi dažniausiai pasitaikančiomis klaidomis ir pasakoja, kaip jų išvengti.

PLANUOJAMA PER VĖLAI. Dažniausiai pasitaikanti klaida, užkertanti kelią suprojektuoti virtuvės baldus taip, kaip iš tiesų norisi. Apie virtuvės baldus reikėtų pradėti galvoti dar prieš įrengiant instaliacinius taškus. Už tam tikrų buitinių prietaisų negali būti instaliacinių mazgų arba kaip tik jie būna suplanuoti per toli nuo tos vietos, kur prietaisas turėtų stovėti. Pradėjus planuoti per vėlai, virtuvės sprendimus reikia derinti prie šių taškų, o ne atvirkščiai. Taip prarandamas patogumas ir laisvė projektuojant.
NETINKAMA PLANAVIMO EIGA. Apšvietimą reikėtų derinti prie virtuvės baldų, o ne atvirkščiai. Pirmiau planuojant apšvietimą, dažnai nepagalvojama, kad nuo lubų, nors ir minimaliai, nuleisti šviestuvai trukdo atidarinėti viršutinių spintelių dureles arba, jei jie suplanuoti per arti sienų, šviesa krinta tiesiai į spinteles, susidaro nepageidaujamų šešėlių.
NEATSIŽVELGIAMA Į SAVO ŪGĮ. Dažnai nepagalvojama, kad darbinio stalviršio ir spintelių aukštį reikėtų planuoti atsižvelgiant ir į savo ūgį. Reikėtų pasvarstyti, ar gaminant nereikės per daug pasilenkti, arba atvirkščiai – ar darbinis stalviršis nebus per aukštai, ar nebus sunku pasiekti daiktų, esančių pakabinamose spintelėse.
Klaidos planuojant virtuvę
NEPRAKTIŠKI SPRENDIMAI. Kartais nestandartiniai sprendimai nėra tinkami virtuvės erdvei. Pavyzdžiui, pasirinkus per plačias spinteles – platesnes nei 90 cm – jų lentynos dažnai išlinksta. Per ploną stalviršį, po kuriuo nėra baldinės atramos, lengva sulaužyti stipriau atsirėmus. Nesuplanuotos užsiuvos kampinėms bei kraštinėms spintelėms neleidžia jų iki galo atidaryti, tuomet durelės būna daužomos į greta esančią sieną ar kitą 90 laipsnių kampu suprojektuotą spintelę.
NEIŠNAUDOTA ERDVĖ IR FUNKCIONALUMO TRŪKUMAS. Projektuojant virtuvės baldus svarbu apgalvoti kiekvieną sprendimą, kad visa erdvė būtų funkcionaliai išnaudota. Pavyzdžiui, projektuojant gilią kampinę spintelę reikėtų galvoti ir apie papildomą vidinį mechanizmą, kuris pagelbėtų patogiai susidėti ir pasiekti daiktus. Taip pat reikėtų planuoti kuo daugiau stalčių – tai patogiausias būdas daiktams laikyti, nes atidarius stalčių matomas visas jo turinys.
Klaidos planuojant virtuvę
Klaidos planuojant virtuvę
Virtuvės įrankių stalčiai
Kampinis virtuvės mechanizmas

Panašūs įrašai

inhaus nolte virtuvės
Renkamės virtuvės baldus

VIRTUVĖS BALDŲ MEDŽIAGOS IR SPRENDIMAI

Renkantis baldus reikėtų nepamiršti, kad virtuvė aplinkos sąlygų klausimu yra agresyvi aplinka – baldus nuolat veikia drėgmė, garai ir aukšta temperatūra. Taip pat virtuvei gresia mechaninis poveikis ir temperatūros šuoliai. Todėl patartina atkreipti dėmesį į tai, ar virtuvė yra pagaminta iš ekologiškai saugių, sertifikuotų medžiagų, atitinkančių saugos reikalavimus.

Skaityti
ARTLINE Stripe Wood Coffee PLUS Lava
Renkamės virtuvės baldus

RENKAMĖS VIRTUVĖS BALDUS: nuo ko pradėti?

Virtuvės baldus renkamės ilgam laikui – kokybiškai įrengta virtuvė tarnauja apie 20 metų. Dėl to svarbu gerai pasverti visas smulkmenas, pasirinkti tinkamas, ilgaamžes medžiagas, apgalvoti, kad visi sprendimai būtų funkcionalūs, kad niekas neerzintų ir nieko netrūktų. Dalinamės patarimais – 4 pirmaisiais žingsniais – nuo ko reikėtų pradėti leidžiantis į virtuvės baldų rinkimosi kelią.

Skaityti
Turite klausimų? Susisiekite su mumis: