Rekomenduojame buitinę techniką. Kas ir kodėl?
Pokalbis su Lijana Šlefendoriene, INHAUS virtuvės studijos vadove Kaune
Kalbino Gytautė Ivanauskaitė
Straipsnis: Interjeras.lt
Klientams siūlomi unikalūs inžineriniai sprendimai, pavyzdžiui: po orkaite nustumiamos orkaitės durelės Slide&Hide; kaitlentėms, orkaitėms, kavos aparatams tinkantys Twist Pad Flex valdymo ratukai; karšto oro sistema CircoTherm, išmanioji garų funkcija Vario Steam. O AQUA Stop indaplovėse blokuoja vandens tekėjimą, jei pratekėjimas viršija apskaičiuotą rodiklį. Saugumas juk ne mažiau svarbus nei išplautų indų kokybė. Visi šie išradimai ne tik suteikia galimybę gaminti kokybišką, sveiką, skanų maistą, bet ir mėgautis pačiu gamybos procesu. O gera emocija yra viena iš kokybiško gyvenimo sudedamųjų dalių. Dar noriu paminėti, kad šiuo metu NEFF buitinei technikai taikoma 5 metų garantija – tereikia NEFF platformoje užregistruoti įsigytus prietaisus.
Home Connect leidžia valdyti orkaitę, šaldytuvą, indaplovę ir kitus prietaisus per Wi-Fi ryšį. Gartraukis, turintis Cook Connect funkciją, tarpusavyje siejasi su kaitlente. Šią galimybę turi kaitlentėse įmontuoti, taip pat sieniniai bei lubiniai gartraukiai. Į pakabinamas spinteles integruojami gartraukiai tokios funkcijos neturi. Priderintas gartraukis automatiškai valdomas per kaitlentę arba per susietą Home Connect paskyrą. Pradėjus gaminti, gartraukis automatiškai įsijungia ir sureguliuoja ištraukimo galią. Tai visiškai nesudėtinga ir, kaip minėjau, vyksta per Home Connect programėlę. Tereikia ją įdiegti išmaniajame telefone. Naudojant šią programėlę, per ją arba balsu galima valdyti ir kitus prietaisus. Atsiveria galimybė peržiūrėti siūlomus receptus, įjungti ir išjungti prietaisus nuotoliu, sekti indaplovių tablečių sąnaudas, gauti priminimą, kai jos baigsis, ir greitai gauti pagalbą atsitikus nesklandumams per nuotolinės diagnostikos funkciją.
Valdymas ir priežiūra tikrai nesudėtingi, tačiau kiekvienas bet kurio gamintojo prietaisas reikalauja priežiūros. NEFF technikos priežiūra tikrai nesiskiria nuo kitų gamintojų gaminių priežiūros. Kalbant apie tai, kuris iš prietaisų reikalauja daugiausia dėmesio ir laiko priežiūrai, išskirčiau kavos aparatus ir garines orkaites, nes ten, kur procese dalyvauja vanduo ir karštis, įrenginį reikia nukalkinti. Tiesiog atsiranda vienas papildomas veiksmas.
Taip, jūs teisi, gartraukis-kaitlentė vis labiau populiarėja. Gartraukiai-kaitlentės rekomenduojami privačiam buitiniam naudojimui, t. y. namų ūkiuose. Restoranams tokie prietaisai netinka – jiems siūloma profesionali virtuvės įranga. Dalis žmonių šiais įrenginiais nepasitiki dėl paprasčiausios fizikos, traktuodami, kad oras kyla į viršų, tad kaipgi jį galima nukreipti žemyn? Galima: garai iš puodų, keptuvių dėl greitai judančio oro ištraukiami dar prieš jiems pakylant. Salone turime galimybę pademonstruoti kaitlentės-gartraukio galimybes ir vaizdžiai parodyti, jog toks prietaisas garus ištraukia ne prasčiau nei virš kaitlentės pakabintas gartraukis. Jį naudojant, patartina šiek tiek pakoreguoti savo įpročius, pvz. verdant tarp puodo ir dangčio įdėti mentelę, kad liktų oro tarpas ir garai būtų nukreipiami į gartraukį, taip pat naudoti žemesnius puodus. Tuomet rezultatas tikrai nenuvils.
Klientų atsiliepimai itin naudingi. Klientų patirtimi dalinuosi su būsimais pirkėjais, nes tai – pats vertingiausias informacijos šaltinis! Nors klientas vis dar išlieka santūrus ir dažniausiai kreipiasi, kai atsiranda problema, jaučiu, kad tai keičiasi. Pavyzdžiui, viena klientė, kuri įsigijo NEFF buitinę techniką, atsiliepė, kad mūsų įrengta virtuvė tapo tikra svajonių erdve – kiekvienas pasirinktas buitinės technikos prietaisas pranoko lūkesčius. Labiausiai jai patiko NEFF orkaitė, dėl savo funkcionalumo bei patogumo, kadangi receptus lengvai randa programėlėje, o funkcija gaminti maistą garuose leidžia mėgautis išskirtiniais skoniais: pavyzdžiui, garuose virtos bulvės, anot jos, primena Ispaniją. Taip pat, panaudojusi indaplovę itin nustebo, dėl juntamo skirtumo, lyginant su standartine. Ypač džiugu, kad klientės namų virtuvės akcentu tapo kavos aparatas, kurį itin mėgsta demonstruoti apsilankantiems svečiams (šypsosi).
Panašūs įrašai
Kas pirmiau – virtuvės baldai ar buitinė technika?
Kartais klientai pirmiau įsigyja buitinę techniką, o tik vėliau pradeda rinktis virtuvės baldus. Tai gali sukelti nemažai iššūkių projektuojant virtuvę. Kai baldai turi derėti prie jau turimos buitinės technikos, gali tekti gerokai pasukti galvą, kaip viską tarpusavyje techniškai suderinti.
KLAIDOS VIRTUVĖJE: ko svarbu vengti planuojant?
Virtuvė – ta namų erdvė, kur mažiausiai norisi suklysti. Padarytos klaidos čia juntamos itin greitai – kasdien sukantis virtuvės erdvėje jos gali labai erzinti, varginti, sumažinti virtuvės baldų funkcionalumą ir ergonomiškumą. Guoda dalijasi dažniausiai pasitaikančiomis klaidomis ir pasakoja, kaip jų išvengti.
VIRTUVĖS BALDŲ MEDŽIAGOS IR SPRENDIMAI
Renkantis baldus reikėtų nepamiršti, kad virtuvė aplinkos sąlygų klausimu yra agresyvi aplinka – baldus nuolat veikia drėgmė, garai ir aukšta temperatūra. Taip pat virtuvei gresia mechaninis poveikis ir temperatūros šuoliai. Todėl patartina atkreipti dėmesį į tai, ar virtuvė yra pagaminta iš ekologiškai saugių, sertifikuotų medžiagų, atitinkančių saugos reikalavimus.
RENKAMĖS VIRTUVĖS BALDUS: nuo ko pradėti?
Virtuvės baldus renkamės ilgam laikui – kokybiškai įrengta virtuvė tarnauja apie 20 metų. Dėl to svarbu gerai pasverti visas smulkmenas, pasirinkti tinkamas, ilgaamžes medžiagas, apgalvoti, kad visi sprendimai būtų funkcionalūs, kad niekas neerzintų ir nieko netrūktų. Dalinamės patarimais – 4 pirmaisiais žingsniais – nuo ko reikėtų pradėti leidžiantis į virtuvės baldų rinkimosi kelią.