RENKAMĖS VIRTUVĖS BALDUS: nuo ko pradėti?

Virtuvės baldus renkamės ilgam laikui – kokybiškai įrengta virtuvė tarnauja apie 20 metų. Dėl to svarbu gerai pasverti visas smulkmenas, pasirinkti tinkamas, ilgaamžes medžiagas, apgalvoti, kad visi sprendimai būtų funkcionalūs, kad niekas neerzintų ir nieko netrūktų. Dalinamės patarimais – 4 pirmaisiais žingsniais – nuo ko reikėtų pradėti leidžiantis į virtuvės baldų rinkimosi kelią.

  1. Gerai apgalvokite savo poreikius ir įpročius. Dažnai laikas virtuvėje neapsiriboja tik maisto ruoša.Todėl planuojant baldus reikia gerai apgalvoti, kokia bus jos paskirtis: tik maisto ruošimo vieta ar ir poilsio bei svečių erdvė. Pagalvokite, ko trūksta, kas erzina arba, atvirkščiai, džiugina dabartinėje virtuvėje – tai padės dar geriau suprasti savo poreikius ir išvengti klaidų.
  2. Nuspręskite, kas jums artima. Apžvelkite visą namų interjerą, pasvarstykite, ar norėtumėte neutralios virtuvės, kuri ištirps bendroje namų erdvėje, ar, atvirkščiai – akcento interjere. Pagalvokite, kur link krypstate – į klasikinį ar į modernų interjerą. Pasisemti įkvėpimo galite internete, pavyzdžiui, „Pinterest“ platformoje, skaitydami interjero žurnalus, nagrinėdami baldų gamintojų katalogus, taip pat užsukę į gamintojų salonus.
  3. Skirkite laiko patikimo gamintojo paieškoms. Tikslinga ieškoti gamintojo, turinčio baldų ekspoziciją, kurioje galima gyvai pamatyti medžiagas, išpildymo kokybę, gamybos sprendimus. Ieškokite profesionalaus aptarnavimo – projektuotojų, kurie patars dėl technologinių ir ergonominių sprendimų, naujausių tendencijų, įrangos ir kitų priedų, medžiagų, jų praktiškumo bei priežiūros.
  4. Surinkite visą informaciją projektavimo etapui. Kalbėdami su gamintoju, turėkite virtuvės planą, kuriame būtų nurodyti instaliaciniai taškai: ventiliacijos, kanalizacijos mazgai, katilo, jei jis yra, matmenys. Taip pat būtų gerai turėti virtuvės patalpos nuotrauką, visų namų nuotraukas arba vizualizacijas – kad projektuotojas aiškiau įsivaizduotų, kas reikalinga, koks stilius jums artimas.